Rolovací mříže

Rolovací mříže jsou neúčinnější prostředek pro uzavření nájemní jednotky obchodního centra, obchodu v centru města nebo pro zajištění jakýchkoliv prostor. Jedná se o tradiční kombinaci zabezpečení a estetického doplňku obchodu.  Ocelové rolovací mříže se na rozdíl od hliníkových rolet vyznačují velkou spolehlivostí a dlouhou životností. Tento systém zabezpečení obchodních jednotek je ve světě používán více jak sto dvacet let. Více o historii rolovacích mříží v našem blogu zde

 

Potřebujete zabezpečit váš obchod? neváhejte nás kontaktovat

 

 

Nejžádanější typy rolovacích mříží  v České republice:

Rolovací mříže MICROFORATA

Rolovací mříž MICROFORATA je moderní a nejvíce žádané provedení rolovací mříže, dokonale chránící, popřípadě oddělující prostor při zachování optické prostupnosti.

rolovací mříž Microforata rolovací mříž Microforata plocha

 

Rolovací mříže GALA

Rolovací mříž Gala je opticky vzdušná a odlehčená mříž.  Mříž je možné vyrobit ve třech základních roztečí vodorovných trubiček 58, 96 a 120 mm. Je vhodná pro ochranu výkladních skříní, vstupů a uzavření prodejních prostorů.

rolovací mříž Gala 120 rolovací mříž Gala 58rolovací mříž Gala 96

 

Rolovací mříže MONTE CARLO

Tradiční provedení rolovací mříže používané desítky let. Ideální do míst kde je dbáno na historický vzhled budovy památkových zón. atd.. nebo vhodný pro ochranu výkladců, vstupů a oddělení prodejních prostor.

rolovací mříž Monte Carlo ST rolovací mříž Monte Carlo CT

 

K automatizaci mříží se nejčastěji používají dva druhy motorů:

Centrální motor

umístěný uprostřed na pevně ukotvené hřídeli a svým otáčivým prstencem na sebe nabaluje nábal mříže. Motoru pomáhají pružiny umístěné na hřídeli, paralelně na obou stranách od motoru. Systém nouzového otevření tohoto motoru je bovdenem (nejčastěji natažený od motoru do klíčového spínače) který po zatažení odjistí brzdu motoru a díky pomocným pružinám lze s mříží ručně manipulovat.

Boční průmyslový motor

je umístěn na boku a otáčí celou hřídelí ke které je ukotven nábal. Na jedné straně je hřídel zasunutá v motoru na protilehlé straně v ložisku. Tento systém nepoužívá pomocné pružiny. Systém nouzového otevření je řešen klikou nebo řetízkem umístěném v motoru.

 

V našem nabízeném sortimentu naleznete tři nejčastěji používané typy rolovacích mříží. Díky naší dlouholeté praxi v oboru jsme, ale na přání zákazníka schopni dodat jakýkoliv požadovaný druh rolovací mříže. Jako je například v Německu hodně žádaná mříž s průhlednou plastovou spojkou vodorovných trubiček. Tato mříž vyniká perfektní průhledností a zároveň dokonale zajišťuje bezpečnost. (v některých českých obchodních centrech není možné tuto mříž realizovat, vzhledem k požárním požadavkům na průchodnost vzduchu skrze rolovací mříž)

 

 

 

 

 

Naše realizace rolovacích mříží :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.